Reklama
 
← Powrót

Przewodnik inny niż wszystkie

06/07/2018 14:08

Mieliśmy przyjemność, z polecenia znajomego, wędrować po Tatrach wraz z Mieczysławem Tarczyńskim. Napisany przez tytułowego Cepra przewodnik bez wątpienia jest inny niż wszystkie dostępne na rynku pozycje. Autor ma niesamowicie lekkie pióro, dzięki czemu opisy szlaków są wyjątkowe i działają na wyobraźnie.

Tatry_po_ceperski_article
 
 

Mowa tutaj o „Ceperskim przewodniku po Tatrach polskich i słowackich”, książkę można dostać pod adresem:http://przewodnik-po-gorach.pl/. Oprócz klasycznego wydania możemy zdecydować się na e – booka, dostępna jest też wersja po angielsku.

Skąd fenomen Ceperskiego?

Autor zakochał się w Tatrach na zabój. Swoje przemyślenia konsekwentnie zapisywał. Dzięki ciężkiej pracy powstał jedyny w swoim rodzaju przewodnik. Wszystkie trasy pokonał sam, dlatego mamy unikalny opis, zgodny z rzeczywistością. Po lekturze możemy się odpowiednio przygotować. Zresztą ten aspekt był bardzo ważny dla Tarczyńskiego. W przewodniku są również porady, dotyczące zachowania w górach, pakowania, przyrody czy pogody. Dzięki temu, uważnie studiując „Ceperskiego” jesteśmy w stanie uniknąć wielu zagrożeń. Mimo, że piękne to Tatry są również niebezpieczne, dlatego pomoc autora jest nieoceniona.

Co zawiera książka?

„Ceperskim przewodniku po Tatrach polskich i słowackich” to uporządkowany zbiór tras, wraz ze schematami i opisami. Dodatkowo mamy Również opis innych atrakcji turystycznych, jaskiń czy bajkowych jezior po obu stronach granicy. Wypisane zostały również schroniska wraz z cennikami i ilością miejsc sypialnych, a także te, gdzie można się zdrzemnąć na podłodze.
Oprócz wcześniej wymienionych opisów ważnych z punktu widzenia turysty możemy w wolnej chwili poczytać zabawne anegdoty, przytaczane przez górali i ceprów. Żeby przewodnik stał się praktycznie kompendium wiedzy o Tatrach , to autor zamieścił kurs fotografowania. Dowiemy się jak zrobić zdjęcie tak, bo oddać piękno i majestat gór.

Bez wątpienia pozycja jest bardzo ciekawa. Podróż po górach z „Ceperskim” to wyjątkowe przeżycie. Wyjątkowy tytuł, z którym wyprawa zmieni się w prawdziwą przygodę. My już złapaliśmy górskiego bakcyla, dołącz do nas!
Tatry_po_ceperski_thumbnail2

 
tobi 09/07/2018 12:00

ważna rzecz!

Vote_for Vote_against

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót