Reklama
 
← Powrót

WYCIECZKA PRAGA Z HRABALEM

czuly.pl
20/05/2014 16:51

Z okazji 100 rocznicy urodzin Bohumila Hrabala Księgarnia “Czuły Barbarzyńca” oraz krakowskie Biuro Podróży “Antałek” zapraszają na PRAGĘ Z HRABALEM – opartą na przewodniku wydanym przez Czuły Barbarzyńca Press, niezwyklą, trzydniową wycieczkę po Pradze i okolicach, po miejscach, w których żył i tworzył ten wybitny czeski prozaik. W pierwszym turnusie będzie można uczestniczyć w dniach 16-18 maja 2014 r.

A-prague-top-ten-sights_article
 
 
CzechTourism.com
Praga

1 Dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 06:00 – miejsce wyjazdu: Konfederacka 4. Przejazd przez Czechy do Pragi. W trakcie przejazdu zostanie wyświetlony film: „Pociągi pod specjalnym nadzorem” w reżyserii Jiriego Menzla na podstawie prozy Bohumila Hrabala. Przejazd do centrum Pragi.
Odwiedzamy miejsca związane z Hrabalem – dom Pod Kamiennym Dzwonem, ulica Jachyma, Maiselova, Kampa, Mały Rynek z fontanną, Liliowa, Józefów itd. Zwiedzamy Wyszehrad oraz wspaniałe panoramy miasta z wyszehradzkiej skały, Bazylikę pw. św. Piotra i Pawła. Przejażdżka tramwajem nr 17 w którym Hrabal podróżował wzdłuż Wełtawy. Spacer po praskim, bogatym w secesyjne kamienice Placu Wacława pod pomnik patrona Czeskiej Republiki. Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Kościół Św.Jerzego, Złota Uliczka, spacer przez Most Karola na Stare Miasto.
Kolacja w jednej z ulubionych praskich gospód Hrabala – Piwnicy “U Zlateho Tygra”, gdzie powstało słynne zdjęcie Hrabala w towarzystwie prezydentów Clintona i Havla. Powrót do hotelu Nocleg.

2 Dzień

Śniadanie. Przyjazd do Nymburka, gdzie pisarz z rodziną mieszkał od 1919 roku. Zwiedzanie lokalnego muzeum z ekspozycją poświęconą Hrabalowi. Następny punkt programu to Kersko, w którym pisarz miał dom letniskowy (restauracje Hajenka i U Pramene/Domecek, Josefsky pramen). Tego dnia w Kersku odbywać się będzie święto Hrabala – „Hrabalovo Kersko”, w programie wycieczki także udział w tym wydarzeniu. Obiadokolacja.
Powrót do hotelu. Nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kolejna wyprawa śladami pisarza prowadzi do praskiej dzielnicy Libeň – na ulicę Na Grobli, gdzie mieszkał Hrabal, obok słynnego baru Świat, przez gospodę “U Horkych” i wiele innych miejsc. Spacer po Hrabalowskiej dzielnicy zakończy się na wzgórzach Bulovki przed gmachem szpitala, gdzie pisarz popełnił samobójstwo w 1997 roku. Około godz. 15:00 wyjazd powrotny. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

I TERMIN: 16-18.05.2014

CENA WYCIECZKI DLA KAŻDEGO TURNUSU:

Wyjazd z Krakowa

649 PLN / osobę

Wyjazd z Warszawy:

719 PLN / osobę

Następne terminy wycieczki PRAGA Z HRABALEM to:

30.05-01.06.2014
13-15.06.2014
19-21.06.2014

Plan wycieczki w kolejnych terminach jest następujący:

1 Dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 06:00, miejsce wyjazdu: Konfederacka 4. Przejazd przez Czechy do Pragi. W trakcie przejazdu zostanie wyświetlony film: „Pociągi pod specjalnym nadzorem” w reżyserii Jiriego Menzla na podstawie prozy Bohumila Hrabala. Przyjazd do Nymburka, gdzie pisarz z rodziną mieszkał od 1919 roku. Zwiedzanie lokalnego muzeum z ekspozycją poświęconą Hrabalowi. Następny punkt programu to Kersko, w którym pisarz miał dom letniskowy (restauracje Hajenka i U Pramene/Domecek, Josefsky pramen). Obiadokolacja. Przyjazd do Pragi w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 Dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum Pragi. Odwiedzamy miejsca związane z Hrabalem – dom Pod Kamiennym Dzwonem, ulica Jachyma, Maiselova, Kampa, Mały Rynek z fontanną, Liliowa, Józefów itd. Zwiedzamy Wyszehrad oraz wspaniałe panoramy miasta z wyszehradzkiej skały, Bazylikę pw. św. Piotra i Pawła. Przejażdżka tramwajem nr 17 w którym Hrabal podróżował wzdłuż Wełtawy. Spacer po praskim, bogatym w secesyjne kamienice Placu Wacława pod pomnik patrona Czeskiej Republiki. Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Kościół Św.Jerzego, Złota Uliczka, spacer przez Most Karola na Stare Miasto. Kolacja w jednej z ulubionych praskich gospód Hrabala – Piwnicy “U Zlateho Tygra”, gdzie powstało słynne zdjęcie Hrabala w towarzystwie prezydentów Clintona i Havla. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kolejna wyprawa śladami pisarza prowadzi do praskiej dzielnicy Libeň – na ulicę Na Grobli, gdzie mieszkał Hrabal, obok słynnego baru Świat, przez gospodę “U Horkych” i wiele innych miejsc. Spacer po Hrabalowskiej dzielnicy zakończy się na wzgórzach Bulovki przed gmachem szpitala, gdzie pisarz popełnił samobójstwo w 1997 roku. Około godz. 15:00 wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

Przejazd luksusowym autokarem ( klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub busem
2 noclegi ze śniadaniem
1 obiadokoalcja w restauracji Hajenka
1 obiadokolacja w restauracji „U Zlateho Tygra".
opieka wykwalifikowanego pilota
ubezpieczenie KL i NNW
podatek Vat
oraz niespodzianki do właścicieli restauracji Konfederacka 4 i wydawnictwa Czuły Barbarzyńca Press – dla każdego uczestnika wycieczki egzemplarz książki “Praga z Hrabalem” w pakiecie!

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej na które należy przeznaczyć ok. 700 CZK.

Propozycja zakwaterowania
:
Hotel * oferuje noclegi dla tych wszystkich, którzy zapragnęli poznać praski świat. Centrum znajduje się zaledwie ok. 20 minut od hotelu. Oferujemy Państwu zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych oraz dwuosobowych a także w apartamentach lub hali połączonej pokojami.
Z hotelu można w 20 minut dojechać do centrum Pragi i na pole golfowe Golf Club Praha. Zamek na Hradczanach, Stare Miasto, Plac Wacława i zoo to tylko kilka atrakcji, które można znaleźć w centrum czeskiej stolicy. Centrum handlowe oddalone jest od obiektu o 500 metrów.

Aby wziąć udział w wycieczce należy skontaktować się z Biurem Podróży ANTAŁEK w Krakowie.

Ul. Królewska 1
30-045 Kraków

tel. 0048/12/6310105/
tel/fax 0048/12/6332218/

www.antalek.plTagi:  Praga z Hrabalem wycieczka, czuły barabarzyńca


A-prague-top-ten-sights_thumbnail2

 

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót