Reklama
 
← Powrót

Czytamy gdzie indziej - kolejna odsłona literackiego spaceru

studiokolo.com
16/11/2013 11:22

Mroczna psychodrama, holenderska powieść wszechczasów, morskie podróże, fantastyka czasów PRL-u i niebywałe przygody Pana Kleksa – szósta edycja projektu literackiego „Czytamy gdzie indziej” kusi klimatycznym programem

Czytamy_article
 
 

16 listopada rusza kolejna edycja projektu „Czytamy gdzie indziej”. Instytuty kultury i ambasady zrzeszone w EUNIC Warszawa oraz aktorzy warszawskich teatrów po raz szósty wyznaczą szlak literackiego spaceru po zakątkach stolicy. Impreza odbywająca się cyklicznie od 2011 roku cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów dobrej książki i miłośników turystyki miejskiej w alternatywnym wydaniu.

Nadchodzące „Czytamy gdzie indziej” rozegra się w zakamarkach budynku Hoża 51, dawnej fabryce serów, obecnie siedziby pracowni artystycznych, kawiarni, sceny i ścianki wspinaczkowej. Uczestnicy akcji sami wybiorą trasę swojego spaceru i przy pomocy przewodnika dotrą do miejsca kameralnego spotkania z czytającym aktorem.

Program jesiennej edycji tworzą książki z ośmiu krajów starego kontynentu (trasa europejska), przegląd opowiadań z kultowego pisma „Fantastyka” (trasa polska) oraz „Przygody Pana Kleksa” Jana Brzechwy (trasa dziecięca). Po zmroku spacerowicze będą mieli także okazje posłuchać „Nagiego Lunchu” Williama S. Burroughsa w interpretacji Bartłomieja Bobrowskiego (Teatr Narodowy), Andrzeja Mastalerza (Teatr Powszechny) i Michała Sitarskiego (Teatr Powszechny) z muzyczną oprawą w wykonaniu Piotra Tabakiernika.

„Czytamy gdzie indziej” to impreza cykliczna zainicjowana przez EUNIC Warszawa. Projekt odbywa się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach. Jesienna odsłona poświęcona jest natomiast „odkurzaniu” starych książek oraz przekładów i rozgrywa się w jednej, zamkniętej, często zaskakującej przestrzeni. Z „Czytamy gdzie indziej” współpracują artyści warszawskich scen m.in. Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Studio i Teatru Powszechnego. Producentem wydarzenia jest Studio Teatralne Koło na co dzień działające na terenie praskiego Soho Factory (scena TEATR SOHO).

Wstęp wolny
zapisy na „Nagi lunch”: i.madej@studiokolo.com

Więcej informacji: www.studiokolo.comTagi:  czytamy gdzie indziej, studio kolo, soho factory


Czytamy_thumbnail2

 

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót