Reklama
 
← Powrót

200 rocznica wydania "Dumy i uprzedzenia"

Katarzyna Otwinowska
02/11/2013 12:58

Z tej okazji proponujemy pobyt w Bath.

Jane_austen_article
 
 
http://www.janeausten.co.uk/
Jane Austen w Bath

Bath, miasto w Anglii, w hrabstwie Somerset, położone 159 km na zachód od Londynu i 21 km od Bristolu. Miasto położone jest w dolinie rzeki Avon, w miejscu, gdzie występowały naturalne wody geotermalne. Kolonizatorzy rzymscy wybudowali tu łaźnie i świątynię i nazwali to miejsce Aqua Sulis.. Za czasów georgiańskich miasto stało się popularnym ośrodkiem wypoczynkowym. Z tego okresu pochodzi wiele budowli w stylu epoki.
Bath uzyskało status miejsca dziedzictwa światowego w roku 1987. Obecnie jest centrum kulturalnym, uniwersyteckim i turystycznym.
Jedną z najsławniejszych mieszkanek Bath była Jane Austen. Mieszkała tu w latach 1801-1806
W tym roku upływa 200 lat od publikacji „Dumy i uprzedzenia”, najsłynniejszej powieści Jane Austen, przedstawiającej historię miłości Elizabeth Bennet i pana Darcy’go.
Dokładnie 29 stycznia 1813 roku Jane Austen otrzymała pierwszą drukowaną kopię „Dumy i uprzedzenia”. Po dwustu latach od publikacji tytuł ten niezmiennie znajduje się w czołówce najpopularniejszych brytyjskich powieści.
Rocznica wydania „Dumy i uprzedzenia” jest dobrą okazją, aby poznać Bath.Jego georgiańska architektura niewiele się zmieniła od czasów, w których żyła pisarka, dzięki czemu spacer przez centrum miasta pozwala zatopić się w ówczesną atmosferę oraz przywołać sceny opisane w jej książkach. Jane Austen Centre (Centrum Jane Austen) to prawdziwa gratka dla jej fanów. Zgromadzono tu rękopisy pisarki oraz nagrania audio jej dzieł. W herbaciarni Regency Tea Room można skosztować herbaty z tradycyjną brytyjską babeczką scone,a w sklepie z pamiątkami zakupić pamiątki,torby i znaczki z napisem „Kocham Darcy’ego!”.
Bath Boutique Stays proponuje jedyną w swoim rodzaju okazję, aby zatrzymać się w domu, w którym mieszkała Jane Austen z rodziną, czerpiąc inspirację dla swoich powieści „Opactwo Northanger” oraz „Perswazja”.

„Celebration Package Jane Austen” – pakiet dla dwóch osób
Royal Crescent Hotel
Bath,Wielka Brytania
W pakiecie:
Nocleg dla dwóch osób w pokoju dwuosobowym
Śniadanie angielskie
Jubileuszowe wydanie „Dumy i Uprzedzenie”
Śladami bohaterki książki Lady Cathrine de Bourgh
• Wejście do Centrum Jane Austen
• Gift Bag
• Przysmak Lady Cathrine czyli herbata z babeczką w Regency Tea Room
Kolacja w hotelu a la carte
Posiłki:Bed & Breakfast
Długość pobytu: 1 dni/1 noc
Oferta ważna do 31.01.2014

Więcej informacji:
katarzyna.otwinowska@podrozeliterackie.pl

Strona hotelu: http://www.royalcrescent.co.uk/
Informacje o atrakcjach Bath można znaleźć pod adresem http://visitbath.co.uk.
Centrum Jane Austen w Bath: www.janeausten.co.uk.Tagi:  Duma i uprzedzenie, Bath, Jane Austen, katarzyna otwinowska


Jane_austen_thumbnail2

 

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
(max. 70 znaków)


Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Odpowiedź na poniższe pytanie przekonuje nas że nie jesteś robotem, tylko kochanym czytelnikiem PodrozeLiterackie.pl

Który mamy rok? (cztery cyfry)

 
Tę odpowiedź pozostaw pustą:

 ← Powrót