Reklama
 
← Powrót

Wyjątkowa wystawa dzieł Alfonsa Muchy w Pradze

materiały prasowe
09/04/2013 19:56

Na turystów, którzy do końca lipca odwiedzą Pragę czeka wyjątkowa, niepowtarzalna okazja zwiedzenia unikatowej wystawy dzieł słynnego secesyjnego malarza Alfonsa Muchy, pochodzących ze zbiorów legendarnego czeskiego tenisisty Ivana Lendla.

Foto_0486_small_media_lwrs_article
 
 
@Nadační fond Richarda Fuxy
Alfons Mucha

Ekspozycja zostanie po raz pierwszy zaprezentowana publiczności w Miejskim Domu Reprezentacyjnym (Obecní dům) w Pradze 10 kwietnia.

Jest to pierwsza wystawa wszystkich dzieł Muchy z kolekcji światowej sławy tenisisty, pochodzących ze wszystkich trzech okresów twórczości artysty – paryskiego, amerykańskiego i czeskiego. Lendlowi udało się do tej pory zgromadzić 151 plakatów słynnego secesyjnego artysty, wszystkie po raz pierwszy w historii zostaną udostępnione zwiedzającym. Legendarny tenisista gromadził je przez trzydzieści lat. Wartość artystyczna kolekcji jest nieoceniona, wartość finansowa – astronomiczna.

Wystawę można oglądać do końca lipca 2013 r., codziennie w godzinach od 10 do 19.

Więcej informacji o wystawie znajdziemy na stronie:
www.lendl-mucha.cz

Informacje turystyczne o Czechach:
www.czechtourism.comTagi:  Ivan Lendl, Alfons Mucha


Foto_0486_small_media_lwrs_thumbnail2
Foto_0041_small_media_lwrs_thumbnail2
Foto_0094_small_media_lwrs_thumbnail2

 

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót